Szukaj:

Powietrze

Zdrowe powietrze

 

 


Niedostatecznie nawilżone powietrze jest nie tylko szkodliwe dla naszego zdrowia, ale ma również ujemny wpływ na stan  instrumentów muzycznych oraz drewnianych mebli, parkietu, jak również innych  przedmiotów wykonanych z drewna. Nadmiernie wysuszone powietrze może spowodować poważne uszkodzenie tych przedmiotów, szkodzi  również  domowym roślinom. Niski poziom wilgotności może powodować powstawanie wyładowań elektrostatycznych na tkaninach syntetycznych i produktach wykonanych z plastiku oraz może uszkodzić urządzenia elektroniczne i inne urządzenia domowe.
 
Przy pomocy profesjonalnych urządzeń  AIR-O-SWISS i BONECO, można nie tylko zapewnić dobre powietrze w pomieszczeniu, ale również  długotrwałą ochronę  przedmiotów, które są dla nas cenne.

 

Jakość powietrza

Na  jakość powietrza nie składa się tylko  jego oczyszczenie. Właściwe nawilżenie i niski poziom hałasu są podstawowymi czynnikami  składającymi się na jakość powietrza. Świadomość, jak te czynniki wpływają  na zdrowie i samopoczucie pozwoli zrozumieć  jak ważne jest nawilżanie i oczyszczanie powietrza w pomieszczeniu.

 

 

Oczyszczacze

Oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania podnoszą jakość powietrza poprzez wykorzystanie  skutecznej kombinacji  jonizacji i filtrowania. W trakcie jonizacji  cząsteczki powietrza zostają naelektryzowane i łączą się  w większe grupy. Następnie powietrze przechodzi przez tarcze, które obracają się w wodzie; grupy cząsteczek zostają  przyczepione do wilgotnych tarczy, zaś do powietrza, które powraca do pomieszczenia zostaje dostarczona wilgoć. Takie szczególne połączenie  filtrów nie tylko gwarantuje  oczyszczanie  powietrze   z cząsteczek  o wielkości nawet 1.5 mikrona, ale powoduje również jego nawilżenie  do odpowiedniego poziomu.

 

 

Wilgotność

 


  • Wilgotność (ilość wilgoci w powietrzu) jest mierzona higrometrem.
  • Lekarze zalecają, aby wilgotność względna powietrza wynosiła od 40% do 60%.
  • Chłodniejsze powietrze jest mniej wilgotne.

 

Aby utrzymywać odpowiedni poziom nawilżenia w trakcie zimniejszych miesięcy, musimy skorzystać z odpowiednich nawilżaczy powietrza.
AIR-O-SWISS i BONECO oferują wiele wysokiej jakości urządzeń i systemów nawilżania, aby „ugasić pragnienie” suchego powietrza.

Powietrze